با ما همراه باشید

اخبار اقتصادی

تراز مناسب عرضه و تقاضاي دلار در بازار سکه و طلا اثرگذار است

منتشر شده

در

بازگشت آرامش به بازار طلا و سکه

بازگشت آرامش به بازار طلا و سکه

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: اگر عرضه و تقاضاي دلار در بازار به يک تراز مناسبي برسد و تأمين ارز در بازار بدون واسطه و دلالي و در نهايت به دور از قيمت ‌هاي کاذب انجام بگيرد، طبيعاً بر قيمت سکه اثر گذار خواهد بود.

تراز مناسب عرضه و تقاضاي دلار در بازار سکه و طلا اثرگذار است

ابراهيم محمدولي ، رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران گفت: اگر مسيري که براي کنترل و نظارت بر بازار ارز فراهم شده ادامه پيدا کند قطعاً قيمت سکه و طلا به ثبات خواهد رسيد.

محمدولي اظهار داشت: قيمت ارز مولفه اصلي تعيين کننده قيمت سکه و طلا در بازار داخلي است، پس هر گونه تغيير قيمت دلار مستقيم برقيمت سکه تأثير خواهد گذاشت.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران تصريح داشت: اگر نياز بازار ارز بموقع تأمين و از افزايش قيمت دلار جلوگيري شود، ميتوان انتظار ثبات قيمت سکه و طلا در بازار را داشت.

وي گفت: مردم براي حفظ ارزش سرمايه هاي خود به سمت بازار سکه مي روند. علي رغم گراني سکه، اما مردم همچنان از سرمايه گذاري در اين بازار استقبال ميکنند، اما تقاضاي خريد در بازار طلا به دليل وزن، اجرت و ماليات بر ارزش افزوده کمتر شده است.

رئيس اتحاديه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران تصريح داشت: مردم با توجه به کاهش قدرت خريد و از همه مهمتر حفظ سرمايه هاي خود به خريد طلاي آب شده و دست دوم روي آورده اند که به هیچ وجه توصیه نمی شود.


با تشکر از روابط عمومی اتحاديه طلا و جواهر تهران / گروه گردآوری خبر ؛ پایگاه اطلاع رسانی اخبار طلا

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *