با ما همراه باشید

اخبار اقتصادی

صبح جمعه با روحانی ؛ صبح جمعه با رئیسی

از «صبح جمعه با شما»ی روحانی تا «صبح جمعه با مردم» رئیسی

منتشر شده

در

از «صبح جمعه با شما»ی روحانی تا «صبح جمعه با مردم» رئیسی

حتماً فرق می‌کند چه‌کسی رئیس‌جمهور باشد

حضور امروز صبح آقای رئیسی، رئیس‌جمهور در میدان بهمن و گفتگو با مردم و همچنین حضور وی در یکی از شعب فروشگاه‌های زنجیره‌ای واکنشهای مثبت زیادی را در پی‌ داشته است.

از «صبح جمعه با شما»ی روحانی تا «صبح جمعه با مردم» رئیسی

اقدام صبح جمعه آقای رئیس‌‌جمهور بلافاصله یک روز بعد از اجرای قانون اصلاح تخصیص ارز ترجیحی به برخی کالاهای اساسی صورت گرفت و رئیس‌جمهور بر آن بود تا از طریق همراهی و گفتگو با مردم و همچنین حضور مستقیم در میدان به مردم اطمینان خاطر بدهد که دولت تمام تلاشش را برای اجرای درست این قانون به‌کار گرفته است و رئیس جمهور مصمم است این تصمیم به‌ضرر عموم مردم و به‌خصوص قشرهای کم‌‌برخوردار نباشد.

غیر از گفتگوهای مکرر مسئولان دولتی با مردم از طریق صداوسیما و سایر رسانه‌ها، رئیس جمهور قبل از اجرای این تصمیم نیز در گفتگوی زنده با مردم حضور یافته و درباره طرح به آنها توضیح داده بود، ضمن آنکه پیش از اجرای طرح، یارانه حمایتی نیز به حساب بسیاری از مردم واریز شد.

این اقدامات دولت و رئیس جمهور به‌خصوص از آن جهت اهمیت دارد که مردم به‌درستی آن را با وضعیت مشابه بی‌دولتی در دوران آقای روحانی و به‌ویژه با وضعیت آبان 98 مقایسه می‌کنند. در آن دوره اولاً برخی مقامات مسئول مربوط به‌دروغ اجرای هر طرحی در زمینه سوخت را انکار می‌کردند، و بدتر اینکه نه‌تنها به مردم اطلاع‌رسانی و با آنان همراهی نشد، بلکه آقای روحانی رئیس جمهور وقت پس از چند روز با لحن توأم با خنده، اعلام کرد که خودش هم صبح جمعه فهمیده است که بنزین گران شده است(!)، رفتاری که باعث عصبانیت گسترده مردم شد و برخی روزنامه‌ها طنز تلخ پشت این نوع رفتار را به برنامه طنز رادیویی «صبح جمعه با شما» تعبیر کردند.

خنده روحانی در آن وضعیت در حالی بود که مردم بسیاری به آن تصمیم معترض بودند و برخی نیز در اغتشاشات جان خود را از دست دادند.

مقایسه نوع رفتار رؤسای جمهور و دولتهای فعلی و سابق (دولت آقای روحانی) موجب شده است این روزها این جمله بسیار تکرار شود که اگرچه ممکن است درباره هر تصمیمی نظرات کارشناسی موافق یا منتقدی وجود داشته باشد، اما به‌لحاظ مسئولیت‌پذیری، مردم‌گرایی، فعالیت و وجدان و انصاف حکمرانی، حتماً بسیار


با تشکر از تسنیم / گروه گردآوری خبر پایگاه اطلاع رسانی اخبار طلا

تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *