یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲ Sunday, 3 March , 2024 ساعت ×
 
قیمت تضمینی گندم کی اعلام می شود؟
۱۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۹:۰۶
شناسه : 3202
2
اخبار طلا & اجتماعی وزیر جهادکشاورزی گفت: شروع فصل زراعی گندم را داریم و در مورد قیمت تضمینی گندم در سال ۱۴۰۲ امروز تصمیم‌گیری نهایی می‌شود امیدواریم تا امشب یا نهایتاً فردا اعلام شود.
ارسال توسط : نویسنده : حانیه مقصودی فر منبع : گروه گردآوری پایگاه خبری اخبار طلا
پ
پ

وزیر جهادکشاورزی گفت: شروع فصل زراعی گندم را داریم و در مورد قیمت تضمینی گندم در سال ۱۴۰۲ امروز تصمیم‌گیری نهایی می‌شود امیدواریم تا امشب یا نهایتاً فردا اعلام شود. سید جواد ساداتی نژاد روز چهارشنبه در حاشیه نشست هم‌اندیشی با نمایندگان شورای عالی استان ها در جمع خبرنگاران افزود: امروز در جلسه  مشترکی که نمایندگان شورای عالی استان‌ها به عنوان نمایندگان مردم در شهرها و روستاها در تلاش هستند و ما در جهاد کشاورزی در حوزه‌های مختلف روستا و حوزه‌های مثل مراتع، آبخیزداری، تغییر کاربری اراضی موضوعاتی در جلسه مطرح شد و مقرر شد که یک کارگروه مشترک با  جهاد کشاورزی و شورای عالی تشکیل شود تا مسائل از نزدیک با  تعاملات بهتر برای رفع مشکلات مردم ایجاد شود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعات مهم برای ما تولید محصولات راهبردی است که براساس منویات مقام معظم رهبری و تاکید رئیس جمهور از شروع فصل زراعی برای اولین بار در کشور با حضور وی برگزار شد، بر این موضوع تاکید شده است.

ساداتی نژاد تاکید کرد: اولویت این است که محصولات راهبردی در داخل کشور تولید شود و محصولات با مصرف آب بالا را از خارج وارد کنیم و این موضوع در قالب آب مجازی بیان می شود و خود را نشان می دهد که باید تلاش کنیم آب مجازی را وارد کنیم.

وی افزود: بر این اساس یکی از تصمیماتی که در قانون گرفته شده، تعریف عوارض روی محصولات پر آب است اما در اجرای این قانون یک نقص داریم و گاه این قانون برای همه محصولات است.

ساداتی نژاد با اشاراه به مذاکره با نمایندگان مجلس اظهارداشت: تلاش می کنیم تا به زودی محصولات پر آب عوارض داشته باشد و جلو صادرات را نیز بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: در بحث مربوط به بخشودگی آب بها نیز که ریاست جمهور آن را پیشنهاد داد، ما آن را انجام می دهیم  و با وزارت نیرو هفته آینده نهایی می‌شود به این طریق محصولات کم آب را مطلوبیت می دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: بر اساس محصولات  کم آب و هرچه بهره وری در تولید افزایش یابد این بخشودگی به صورت پلکانی افزایش می یابد.

جامعه شورایی بیشترین دغدغه و ارتباط را با موضوعات کشاورزی دارد

رئیس شورای عالی استان نیز در جمع خبرنگاران گفت: جامعه شورایی بیشترین دغدغه را در ارتباط با موضوعات کشاورزی دارد زیرا به صورت دائم با مردم و کشاورزان مرتبط است.

پرویز سروری افزود: ظرفیت شورای عالی استان‌ها می‌تواند باعث هم‌افزایی در سطح روستاها شود زیرا روستاها محل اصلی تولید محصولات کشاورزی است و  این نهاد می‌تواند زمینه‌ساز پررونق کردن کشاورزی در کشور شود.

وی اظهار داشت: جامعه شورایی بیشترین دغدغه را در ارتباط با موضوعات کشاورزی دارد چرا که به صورت دائم با مردم و کشاورزان مرتبط است و انتقال این مهم از طریق کارگروه مشترک میان شورای عالی استان‌ها و وزارت جهاد کشاورزی که توافق امروز ما با وزیر جهاد کشاورزی بود، میسر خواهد شد.

سروری تصریح کرد: کارگروه مشترک به صورت مداوم تعاملات بین دو دستگاه را باید رصد کند تا بتوانیم استفاده بهینه از این توافق در راستای رفع مشکلات حوزه کشاورزی داشته باشیم.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.