سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
 
آیا حقیقت دارد پدیده مونسُن به ایران راه پیدا کرده است؟
۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۴:۴۸
شناسه : 2072
2
اخبار طلا & اجتماعی محمدحسن نامی، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وقوع پدیده اقلیمی «مونسُن» در کشور، خاطرنشان‌کرد: در این‌ باره آماده باش صددرصدی را به تمام مدیران بحران به ویژه استان‌ها و شهرستان‌های داده‌ایم و ناگون هوایی و دیگر امکانات برای کمک رسانی آماده هستند.
ارسال توسط : نویسنده : حانیه مقصودی فر منبع : گروه گردآوری خبر پایگاه اطلاع رسانی اخبار طلا
پ
پ

محمدحسن نامی، معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به وقوع پدیده اقلیمی «مونسُن» در کشور، خاطرنشان‌کرد: در این‌ باره آماده باش صددرصدی را به تمام مدیران بحران به ویژه استان‌ها و شهرستان‌های داده‌ایم و ناگون هوایی و دیگر امکانات برای کمک رسانی آماده هستند.

مونسن

اعلام وضعیت قرمز تا روز شنبه

 رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: اگر در منطقه‌ای شاهد وقوع سیل باشیم در هر مرحله نخست این بالگردها خواهند بود که به کمک مردم می‌آیند، ما به استان‌های سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، بوشهر و جنوب استان فارس آماده باش کامل داده ایم و تمام پیش بینی‌ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به زمان آماده باش برای وقوع هرگونه سیل در مناطق اعلام شده، خاطرنشان کرد: از بعدازظهر روز یکشنبه به تمامی مناطق ذکر شده اعلام  آماده باش شده و این آمادگی تا شنبه آینده ادامه خواهد داشت.

هشدار به شناورها و ماهیگیران خلیج فارس 

نامی اضافه کرد: پیش بینی شده است که در مناطق مختلف به خودرو و تجهیزات سنگین نیاز داریم و یک چینش جغرافیایی انجام شده تا بدانند که چه نوع خودرویی را به کار بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره وضعیت خلیج فارس نیز توضیح داد: در خلیج فارس نیز  هشدارهای صددرصدی به شناورها و ماهیگیران داده شد تا از محل خارج نشوند، چرا که فردا و پس فردا دریا مواج است، شناورهای بزرگ نیز برای پس فردا  توجه جدی داشته باشند.

مردم به حاشیه رودخانه‌ها نروند

وی در توصیه‌ای به مردم، اظهار کرد: مردم نباید به حاشیه و حتی داخل رودخانه‌ها بروند، همچنین نباید در مسیل رودها قرار بگیرند.

نامی به نقش مدیران بحران استان‌ها و شهرستانها اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مدیران بحران در استان‌ها و شهرستانها بازدی از رودخانه‌ها و پل‌ها است تا اگر موانعی برای خروج آب وجود داشته باشد آن را برطرف کنند.

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.